WebMaster یا وب مستر کیست؟

این موضوع اگرچه از دید کاربر انسانی یک موضوع واضحی است که نیازی به انجام آن نیست اما از دید موتورهای جستجو انجام این موضوع سبب کاهش سردرگمی و بهبود دقت ربات ها در رنک دهی خواهد شد.

آنالیز حرفه ای سایت

در نهایت باید به این مورد اشاره کرد که حتی در حالتیکه موتورهای جستجو اقدام به رنک دهی به محتوای تکراری سایت شما کنند ، سایت اصلی و مرجع نسبت به سایت شما که از محتوای تکراری استفاده کرده اید دارای ارجحیت در زمینه رنک دهی است.

تگ canonical یا “rel canonical” روشی برای اطلاع دادن به موتورهای جستجو می باشد که از طریق آن به موتورهای جستجو اطلاع می دهیم که صفحه ای که در حال crawl کردن هستند دارای محتوای اصلی نیست و محتوای اصلی در آدرس دیگری قرار دارد.

و خیلی از ویژگی های دیگر که مهم ترین آنها را در ادامه ذکر می کنیم.

این روزها که همه سعی دارند در صرف زمان و مسافت های طولانی صرفه جویی کنند و دوست دارند تا نیازهاشون رو در نزدیک ترین مراکز خرید پیدا کنند سئو لوکال یا محلی به شدت احساس میشود.

در واقع اگر شما قادر به انجام تغییرات در DNS یک دامنه باشید به معنی است که سطح دسترسی بالایی به آن سایت و دامنه دارید در نتیجه گوگل شما را به عنوان مالک این سایت تایید هویت خواهد کرد.

و در نهایت به این نتیجه برسید که در سایت شما مشکلی در این مورد وجود ندارد و بنابراین استفاده از این تگ را فراموش کنید. به عبارت دیگر در صورتیکه از این تگ برای ارجاع صفحه X به صفحه Y استفاده کرده اید ، نباید از این تگ برای ارجاع صفحه Y به X نیز استفاده نمایید.

ربات کاهش رتبه الکسا

در ابتدا باید گفت که در صورتیکه ربات ها با محتوای تکراری زیادی بر روی سایت شما مواجه شوند ، ممکن است بسیاری از محتوای یونیک و منحصر بفرد سایت را از دست داده و آنها را در نتایج جستجو نمایش ندهند، دلیل این موضوع ، بودجه خزش هر ربات مشاوره سئو است.

کاربران تشنه مطالب جدید ، اطلاعات روز و محتوای کاربردی هستند و بسیاری افراد اگر با یک محتوای مناسب مواجه شوند ، علاقه دارند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند که همین عامل می تواند به ساخت بک لینک باکیفیت بیانجامد.

نرم افزار افزایش رنکینگ سایت

به عنوان مثال برای یک شرکت که دارای چند سایت مشابه است ، براحتی و با استفاده از تگ کانونیکال ، می توان تمرکز رنکینگ را بر روی یک سایت قرار داد.

کلمات پیشنهادی گوگل

سایت سرگرمی داشتم. به عنوان اولین سایت مطلبی در خصوص درگذشت یکی از هنرمندان منتشر کردم که در رتبه یک گوگل قرار گرفت؛ چون تا به اون روز این میزان از بازدید رو نداشتیم و تجربه کافی هم نداشتم، بخاطر 700 نفر آنلاین که در لحظه در سایت بودن هاست از دسترس خارج شد.

اما در حالتیکه صفحه A را به صفحه B با استفاده از تگ کانونیکال منتقل کرده باشید، موتورهای جستجو متوجه این موضوع خواهند شد اما کاربران عادی کماکان صفحه A را مشاهده خواهند کرد.

پیدا کردن بک لینک های سایت

در نهایت به این موضوع توجه کنید که در صورتیکه صفحه A را به صفحه B ریدایرکت 301 کنید ، کاربران عادی به صورت خودکار به صفحه B منتقل می شوند و به هیچ عنوان صفحه A را مشاهده نخواهند کرد.

فیلم آموزش سئو سایت

این افزونه هر نوع صفحه ای را در وب سایت های وردپرسی پشتیبانی کرده و حتی لینک های ایجاد شده بصورت دستی نیز در نقشه سایت شما قرار خواهند گرفت.

محتوای تکراری یا Duplicate content یکی از مسائل بسیار دردسرساز برای سئوی سایت است و زمانی که ربات های موتورهای جستجو اقدام به خزیدن در صفحات و URL های مختلف و بررسی محتوای سایت ها می کنند ، محتوای تکراری می تواند برای سئوی سایت بسیار مخرب باشد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *