7 ابزار رایگان برای بررسی رتبه سایت در گوگل

این که خزنده ها با ورود به هر صفحه به جزئیات صفحه و موضوع هر تیتر پی ببرد به عهده ی متاتگ های سئو است که در صورتی که آن ها را مشخص کنیم کار خزنده ها را کم کرده ایم و سایت با سرعت بیشتری Index خواهد شد.

افزایش رتبه سایت در الکسا

شاید شما از جمله کسانی باشید که به منظور سئو سایت خود، در شبکه های اجتماعی دائم لینک خود را می گذارند.

این ویژگی در آوریل سال 2019 به این پلتفرم اضافه شد تا افراد، به ویژه ناشران، از رفتار کاربران روی سایتشان آگاهی بیشتری داشته باشند.

از سال ۲۰۱۵ تا کنون، میزان اهمیت توییتر و پستهایی که در آن منتشر میشود، برای گوگل چندین برابر شدهاست.

آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت

این قابلیت یعنی Related Queries، می تواند به شما نشان دهد که علاوه بر واژه ای که میزان محبوبیت آن را بررسی کرده اید.

این ابزار به منظور جمع آوری راحت تر اطلاعات ساخته شده است و کاربرانی که از این ابزار استفاده می کنند، می توانند امکانات بسیاری را به کاربران خود هدیه دهند و بدون نیاز به بررسی های متداول، از رتبه الکسا وبسایت خود و دیگران به آسانی باخبرشوند.

چه بهتر، پس نیاز نیست کاری کنید. پس بهتر است از آن خروجی بگیرید تا بتوانید تحلیل بهتری روی آن انجام دهید.

پس از انجام پردازش توسط گوگل اگر آدرس را درست ثبت کرده باشید و مشکلی وجود نداشته باشد، پیغام Pending جای خود را به دکمه Submit to index به معنی “درخواست ایندکس” خواهد داد.

بهبود رتبه الکسا

استفاده از URL Inspection بسیار ساده است. URL is not on google: چهارمین حالت این است که URL شما در گوگل وجود ندارد، یعنی در گوگل ایندکس نشده است.

URL is on Google, but has issues: حالت دوم این است که URL شما در گوگل ایندکس شده ولی خطاهایی وجود دارد که ممکن است در سئوی سایت شما موثر باشد.

Total clicks: اینجا مجموع کلیکهای انجام شده روی صفحات وبسایتتان قرار دارد. Avarege positon: این بخش میانگین موقعیت تمام صفحات وبسایت شما را نشان میدهد.

کافیست لینک (URL) صفحۀ مورد نظرتان را کپی کنید و آن را در باکس جستجوی بالای صفحه قرار دهید و Enter را بزنید.

بک لینک (Backlink) لینکی از وبسایتهای دیگر است که به یک وبسایت و یا صفحهی وب ارجاع داده میشود.

افزایش رتبه سایت رایگان

یکی از امکانات جدید گوگل سرچ کنسول بخش اکتشاف (discover) است. یکی از مهمترین بخشهای گوگل سرچ کنسول، عملکرد یا Performance است.

Top Paid To Click

یکی از راه هایی که میتوانید از آن به عنوان روشی برای کاهش رتبه الکسا استفاده کنید، نصب کردن تولبار الکسا و ساخت یک تولبار کامل برای وبسایت است. اگر بلاگر هستید و محتواهای زیادی منتشر میکنید میتوانید با این ویژگی نحوه تعامل جستجوگران با وبسایتتان در Google’s mobile Discover feed را ببینید.

شما میتوانید با استفاده از این اطلاعات عملکرد وبسایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید.

این چهار مورد معیارهای اصلی گزارش عملکرد کنسول گوگل هستند و با کلیک روی هرکدام میتوانید نمودار آن را در بازه زمانی مشخص شده، ببینید. برای ایندکس کردن باید روی لینک REQUEST INDEXING کلیک کنید تا درخواست ایندکس شدن صفحۀ مورد نظر به گوگل ارسال شود.

URL is not on google, Indexing errors: اما اگر با این پیغام روبرو شدید بدانید که حداقل یک مشکل اساسی در زمینه ایندکس شدن URL وجود داشته و باید آن را برطرف کنید تا صفحه مورد نطرتان ایندکس شود.

متا کی ورد

URL is on Google: اول اینکه URL شما در گوگل ایندکس شده است و خطایی هم وجود ندارد. چگونه از ابزار URL Inspection استفاده کنیم؟

سایت های اسپم

؛ علاوه بر این، صفحات فرود میتوانند مقصد مناسبی برای تبلیغات آنلاین شما از جمله تبلیغات در گوگل باشند. Total impressions: در این قسمت هم مجموع تعداد نمایش صفحات سایت در نتایج جستجوی گوگل نشان داده شده است.

نرم افزار سئو چیست

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مشاوره سئو دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *