سلام وبمستر؛ آموزش و ابزار وبمستری

اگر در شروع راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستید یا می خواهید به عنوان یک بازاریاب آنلاین به صورت تخصصی روی موضوع سئو فعالیت خود را شروع کنید، در این کتاب سعی کرده ایم، سئو را به زبان ساده، صحیح و بنیادی و البته به دور از مسائل تکنیکی و فنی معرفی کنیم، تا دیدی صحیحی در مورد سئو و یادگیری و پیاده سازی آن داشته باشید و برای رسیدن به صفحه اول گوگل یک نقشه راه داشته باشید.

دانلود افزونه الکسا برای فایرفاکس

مواقعی که به دنبال جستجوی عنوانی هستید، برایتان مهم است که در همان ابتدا مطلب جستجوشدهتان در اول صفحه برای شما ظاهر شود.

بهبود رنک الکسا

Viewport not set: ویوپورت کادری از مرورگر هست که سایتها در آن نمایش داده میشوند. خطای “Viewport not set to “device-width بیانگر عدم استفاده صحیح از تنظیمات عرض صفحه سایت است و میگوید شما عرض صفحه سایت خود را به صورت ثابت تعریف کردهاید.

محاسبه دامین اتوریتی

گوگل میگوید شما خودتان با یکی از روشهای رمزگذاری روی صفحه، استفاده از تگ noidex، متاتگ canonical و یا با فایل robots.txt درخواست عدم ایندکس صفحه را داده بودید.

این گزینه بیانگر این است که صفحه شما به خوبی در گوگل ایندکس شده است. URL is on Google, مشاوره سئو but has issue: صفحه شما به خوبی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده میشود اما برخی مشکلات ممکن است مانع از پیشرفت صفحه شوند.

و دستورالعملهای استفاده از انیمیشین در وب را بخوانید. به راحتی کلیک کنند و از آنها استفاده نمایند. شما باید فاصله بین عناصر را بیشتر کنید و قابلیت کلیک المنتها را افزایش دهید.

شما باید در بخش گزارشدهی Index coverage خطاهای موجود را چک کنید و آنها را رفع کنید. به این منظور قطعه کد زیر را به بخش head سایت و قبل از فراخوانی فایلهای CSS اضافه کنید.

بهینه سازی وردپرس

در این حالت گوگل با شک کردن به روند لینک سازی شما قطعاً کلمه کلیدی موردنظر را پنالتی و از نمایش نتایج خود حذف خواهد کرد. بهتر است در ابتدا تمامی پارت های نسخه مورد نظر را به نرم افزار دانلود منیجر اضافه کنید که بعدا بابت حذف فایلها مشکلی نداشته باشید.

همانطور که مشاهده می کنید ما از سه مدل جستجو برای بررسی میزان رقابت و سختی کلمات استفاده می کنیم , در ابتدا کلمات کلیدی مناسب را که برای سئو و بهینه سازی سایت انتخاب کرده اید را یک بار به صورت ساده (دانلود نرم افزار) در گوگل جستجو کنید و تعداد نتایج را مشاهده کنید در بالای اولین نتیجه گوگل تعداد نتایج را نمایش می دهد .

هرچند که استفاده از این متاتگ برای ریسپانسیو کردن یک سایت کافی نیست! که در این صورت باید تمام تلاش خود را باید به کار بگیرید تا خطاهای این قسمت را یک به یک سر و سامان بخشید تا سایتتان در تمام دستگاهها ریسپانسیو شود.

فیلم آموزشی سئو

برای حل این مشکل کافیست متاتگ viewport را در تمام صفحات سایت خود به کار ببرید. و در غیر این صورت شما با با Viewport not set مواجه خواهید شد.

Uses incompatible plugins: این مشکل بیان میکند سایت شما پلاگینهایی مثل فلش استفاده میکند که در بسیاری از مرورگرهای موبایل اجرا نمیشوند. برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی، می بایست تصاویر را برای استفاده در وب بهینه سازی کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *