حذف بک لینک های مخرب و اسپم

در یکی از جلسات دوره 50 ساعته سئو هم به این موضوع اشاره کردم که: استفاده از ترافیک های فِیک و غیرواقعی هنوز هم بین سئوکارهای کلاه سیاه رواج دارد.

S \vlhv;j Hkghdk

البته در گزارش الکسا پارامترهای دیگری مانند نرخ بانس و متوسط مدت زمان حضور کاربران در سایت هم ارائه میشود، اما این پارامترها در محاسبهی رتبه سایتها مورد استفاده قرار نمیگیرند.

در صورتی که محصول مورد نظر می بایست فقط و فقط از طریق آدرس اول در گوگل ایندکس شود لذا برای همه صفحات حتی صفحه اول متا تگ Canonical را تعریف کرده و در head صفحه قرار می دهیم و این تگ به موتور جستجو می فهماند که در صورت مشاهده آن فقط آدرس اول را در نتایج نمایش دهد و الباقی آدرس ها هر چه دارند مربوط به آدرس اول می باشد.

توجه کنید که در صورتی که اطمینان کامل به مخرب بودن لینک ها ندارید ، آن را به دست متخصصین سئو بسپارید چرا که هرگونه اشتباه در روند حذف بک لینک ها ، به شدت روی سئو تاثیر می گذارد و حتی ممکن است باعث حذف سایت شما از گردونه رقابت صفحه نتایج گوگل شود.

رتبه کلمات کلیدی در گوگل

با این کار به رباتهای گوگل میگوییم که اگر ۴ ادرس بالا را مشاهده کرد فقط آدرس ۱ را در نظر بگیرد و در نتایج نشان دهد و ۳ ادرس بعدی هر آنچه که دارند مربوط به آدرس ۱ است.

مزایای تبلیغات بنری

6. برخی وبسایتها برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود در شبکههای اجتماعی آدرس کوتاهتری دارند و این ادرس ریدایرکت نمیشود.

برخی وبسایتها برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود در شبکههای اجتماعی آدرس کوتاهتری دارند و این ادرس ریدایرکت نمیشود، همانند دیجیکالا، درواقع هر محصول دیجیکالا با دو آدرس مختلف را میتوان نشان داد ولی آنها با تگ کنونیکال مشکل محتوای تکراری را حل کردهاند.

بک لینک Edu

ما در دوره فیلم آموزشی سرچ کنسول جدا از آنکه به مبحث URL Parameter پرداختیم به نحوه ریدایرکت کردن هم به شکل بسیار جامعی پرداختیم تا کمترین محتوای احتمالی را داشته باشید.

همچنین در ایندکس کردن صفحات سایت شما در گوگل نقشه سایت هم اهمیت زیادی دارد. این راهکار که همچنین تحت عنوان «لینک درونگرا» یا Inbound Link خوانده میشود، کمک میکند موتورهای جستجو بتوانند به خوبی زمینه فعالیت شما را تشخیص دهند و همچنین میزان اعتماد و کیفیت وبسایت را هم افزایش میدهد؛ به عبارت دیگر، لینکهای درونگرا اصیل و معتبر (از وبسایتهایی که عملکرد بسیار خوبی دارند) به میزان اعتبار وبسایت شما هم میافزایند.

سرمایه گذاری در کانادا

همچنین دقت داشته باشید که حل مشکل به وجود آمدن محتوای تکراری فقط به کمک تگ کنونیکال برطرف نمیشود و راههای دیگری مثل انتقال دائمی صفحات( Redirect 301) و استفاده از بخش URL Parameter در سرچ کنسول برای حل این مشکل وجود دارد.

گاها ممکن است صفحاتی در سایت شما وجود داشته که دارای محتوای یکسان باشد و وجود محتوای تکراری در سایت، یکی از خط قرمز های گوگل است.

متا تگ Keyword

در بالا گفتیم یکی از کاربردهای استفاده از تگ کنونیکال زمانی است که با تغییر فیلترهایی مثل رنگ، قیمت، ارزانترین و …

افزایش ورودی از گوگل

بعد از وارد کردن اطلاعات، یک ایمیل تایید حساب به ایمیل وارد شده فرستاده می شود. به ستون status تبلیغ خود دقت کنید تا موارد تایید نشده را مشاهده نمایید و بدانید چه چیزی باعث تایید نشدن آن شده است.

ابزار گوگل آنالیتیکس بهترین ابزاری است که ما به شما در این زمینه پیشنهاد میکنیم.

تبلیغات کلیکی گوگل Google adwords فرم تبلیغاتی آنلاین اجرا شده توسط گوگل است که به شما اجازه می دهد تا برای نشان دادن آگهی های تبلیغاتی برای کسب و کار خود در موتورهای جستجو گوگل سرمایه گذاری کنید.

گزارش سایت های اسپم به گوگل

شایعترین خطایی که برای یک متخصص سئو ممکن است پیش آید، مشکل ایندکس نشدن صفحاتی است که سرچ کنسول ادعا میکند تگ کنونیکال Canonical برای آنها یا به درستی انتخاب نشده یا با متا تگ کنونیکالی که گوگل تشخیص داده است؛ متفاوت است.

افزونه پیشنهاد کلمات کلیدی وردپرس

در قسمت بعدی به پایگاه داده تان رمز عبور می دهید. آیا با کلیک کردن روی فیلتر جدیدترینها، محصولاتی به ما نمایش داده میشود که در صفحه اصلی وجود داشته اند؟

به قسمت بالای عکسها نگاه کنید که چند فیلتر مختلف برای تغییر نحوه نمایش این اجناس درج شده است.

کار با افزونه Smush

زمانیکه شما به این شکل از متا تگ Canonical استفاده میکنید، به رباتهای گوگل میفهمانید که این صفحه فیلتر شده محتوایی دارد که شامل محتوای صفحه اصلی محصولات است و به جای اینکه صفحه با آدرس فیلتر شده در گوگل ایندکس شود، باید صفحه با محصولات اصلی که صفحه کاملتری است؛ ایندکس شود.

آیا می دانید علت به وجود آمدن محتوای تکراری در سایت چیست ؟ تمام داستان کنونیکال این است که گوگل نسبت به محتوای تکراری به شدت حساس است، در مقاله پنالتی شدن سایت در گوگل درباره مشکلات محتوای تکراری یا همان Duplicate content صحبت کردیم و حتی کمی درباره تگ کنونیکال در آنجا نوشتیم و گفتیم چه تاثیری در پنالی شدن وبسایت ما در نتایج گوگل دارد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مشاور سئو.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *