آنالیز سایت – 10 ابزار رایگان آنلاین آنالیز وب سایت

البته بعضی از سئو کاران سعی میکنند تا با رباتهای گوگل بازی کنند! و محتوای خاصی را پنهان کنند. حل کردن مشکل محتوای تکراری نیازمند تگ کنونیکال، ریدایرکت ۳۰۱، تگ نوایندکس یا disallow کردن robot.txt است و همین اقدامات باعث میشود که تعداد صفحات ایندکس شده کاهش پیدا نکند.

بالا بردن دامین اتوریتی

اگر در گذر زمان متوجه شده اید که تعداد صفحات ایندکس شده شما کاهش می یابد چه عملی را می توانید انجام دهیید تا از آسیب رسی به سئو سایت خود جلوگیری کنید؟

استفاده از Iframe در وردپرس

نقشه سایت به موتورهای جستجو بیان می کند که چه زمانی صفحه ای جدید ایجاد شده است و هرچند وقت یکبار صفحات را برای بررسی تغییرات، مورد خزش قرار دهد.

نقشه سایت همانطور که در بالا بیان شد، یکی از موارد مهم برای ایندکس گوگل است. بعد این صفحات بسته به نوع کلمه کلیدی و معیاری هایی دیگر سئو که برای گوگل مهم هستند، مورد رتبه بندی قرار می گیرند.

حال آنکه گوگل برای محتواهایی که پنهان هستند، ارزش قائل نشده و اگر زمانی از این گونه محتواها در سایت خود استفاده نمایید، رتبه سایت تان به شدن کاهش پیدا خواهد کرد.

می توانید از افزونه Check My Links برای مرورگر کروم استفاده کنید. پس از تنظیم و انتخاب گزینه ها، می توانید اندازه پرونده را در پایین سمت چپ مشاهده کنید.

تغییر آدرس سایت مپ در وردپرس

در این هنگام مشاهده خواهید، تعداد صفحات ایندکس شده که قبلا حدود برای یک سوم کل بود، بعد از نقشه سایت، تمامی صفحات با سرعت بیشتری ایندکس می شوند.

آموزش سئو تصاویر در وردپرس

می توانید با درج عبارت زیر در گوگل تعداد صفحات ایندکس شده خود را مشاهده نمایید. بعضی اوقات تغییرات در ساختارهای اصلی و برنامه نویسی سایت یا حتی تغییرات در CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا میتواند منجر به تغییر URL شود و اگر شما این آدرسها را ریدایرکت (منتقل) نکرده باشید بی شک آدرسها به اصطلاح deindex میشوند یعنی دیگر در لیست صفحات ایندکس شده شما نیستند.

افزایش رتبه گوگل Partclick

آیا URL های سایت را مشاور سئو اخیرا تغییر دادهاید؟ البته شما از AMP (صفحه های شتاب دهنده موبایل) هم می توانید استفاده کنید.

اسکریپت امتیاز دهی ستاره ای

2. با استفاده از نقشه سایت و معرفی لینک سایت خود به گوگل می توانید هنگامی موتور جستجو صفحه اصلی شما را بررسی می کند، با استفاده از نقشه به دیگر صفحات هدایت شود و آن ها را ایندکس نماید.

Top Sites Iran Alexa

نخستین مکانی که باید نقشه سایت را در آن معرفی کنید، ابزار گوگل وبمستر تولز است.

پس برای بهبود وضعیت Crawl Budget سایت خود چه کارهایی باید انجام دهیم؟ البته در بعضی از مواقع نیز خارج از دسترس بودن به دلیل محدودیتهای سخت افزاری است که شما باید با بروزرسانی سیستم سخت افزاری خود یا رم سرور بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

پیش از آن که از مزیتهای این خدمات بهرهمند شوید، باید تأیید کنید که شما مالک دامنه مورد نظر هستید.

به یاد داشته باشید که برای نظر دادن در وبلاگ ها هم روش درست و هم روش غلط وجود دارد. وبلاگ های کوچک مرتبط با حوزه کاری شما فرصت های خوبی برای انتشار محتوا و لینک سازی محسوب می گردند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *