۱۱ نکته برای افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت – آکادمی راستانا

زمان ماندگاری کاربران در یک صفحه از سایت علاوه بر تاثیر مثبت بر سئو سایت، به ترافیک ارگانیک ورودی سایت نیز می افزاید.

ابزار بررسی جایگاه کلمات کلیدی

مثلا سعی کنید در صفحه های سایت خود، از ویدئو یا پادکست استفاده کنید، اینفوگرافی های جذاب تولید کنید و یا به صورت کلی، هر کاری که حس میکنید کاربران را با محتوای سایت و صفحه های سایتتان درگیر میکند استفاده نمایید، تا این حس به گوگل داده شود که یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبان خود فراهم کرده اید.

بهینه سازی تصویر

همچنین زمانی که شما سایت خود را در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک Share می کنید ، متنی که از سایت شما در آن Post نمایش داده می شود همان Meta Description شما است.

افزایش رتبه در جستجوی گوگل

اگر توضیحات متا را ننویسید چه اتفاقی می افتد ؟ متا کیوورد ها همان لغات کلیدی هستند، لغات کلیدی متا که در هر صفحه معین کننده لغات کلیدی مرتبط به آن صفحه می باشند، برچسب ها ، متا تگ ها ، متا کیوورد ها تماما مثل هم هستند.

در اوایل دوران اینترنت تگ های متا کلیدواژه ها برای تهیه ی کلیدواژه هایی که‬ محتوای صفحه را توضیح میدهند به کار میرفت‬ تا صفحه بتواند مانند کتابی در‬ کتابخانه ایندکس شود.

تعداد صفحات ایندکس شده سایت

برای تنظیم این دو خط در‬ نتایج جستجو از متنی کافی استفاده نمایید‬. بعضی وقتا صفحههایی از سایتمون رو اتفاقی توی نتایج گوگل میبینیم که اصلا قرار نبوده ایندکس بشن!

ثبت سایت در وبمستر گوگل

‫امروزه تگ کلمات کلیدی بی اهمیت هستند چون‬ گوگل اظهار داشته است که کاملا آنها را نادیده میگیرد اما‬ یاهو ادعا میکرد که از آن‬ استفاده میکند در صورتی که بعدها گفتند که از آن استفاده نمیکنند و‬ سپس گفتند که از آن استفاده‫ میکنند ولی ارزش کمی برایشان‬‬ دارد.

خزیدن یا کرال شدن : ربات های موتور جستجو، وب سایت را کرال می کنند تا بفهمند آیا این سایت ارزش ایندکس شدن دارد یا خیر. این سوال همیشه‬ در جامعه سئو مطرح میشود ولی‬ این بیشتر به تجربه شخصی شما بستگی دارد‬ چون بسیاری از افراد بر این‬ باورند حتی اگر موتور جستجو تگی را ایندکس کند‬ ارزش کمی برای رنکینگ دارد.

فیلم آموزشی سئو

ضبط جلسات آنلاین، تهیه نسخه ویدئویی از وبینار و حتی ساخت ویدئو آموزشی با حضور همزمان خودتان از وبکم؛ اینها موقعیتهایی هستند که احتمالاً به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ بارها تجربه کرده اید.

در بدترین موقعیت گوگل بخش غیر جذاب و بی ربطی را در نظر می گیرد که از آن به عنوان تبلیغات کشنده یاد می کند یا حتی ممکن است هیچگونه توضیحاتی را در نظر نگیرد.

سئو را باید اصولی یاد بگیرید! ۱. باید به رتبه سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند.

موتورهای جستجو از طریق ربات ها و خزنده ها می توانند محتوای صفحات سایت را بخوانند و اگر کلمات کلیدی در سئو دقیق باشند، به رتبه سایت شما کمک می کند.

‬توصیه من این است که از‫ تگ متا کلیدواژه ای‬‬ استفاده کنید ولی زمان زیادی را صرف آن نکنید ،‬ چند کلیدواژه ی مرتبط در آن‬ قرار دهید با ویرگول آنها را جدا کنید ،‬ سعی کنید کلیدواژه ها در بدنه‬ متن نیز وجود داشته باشد ،‬ زیاده روی نکنید ، کمتر از ۱۵ کاراکتر استفاده کنید‬ در صورت تمایل تایپ اشتباه واژه‫ ها را نیز در آن قرار دهید و‬‬ سپس سریعا به موضوعات مهمتر بپردازید‬‬‬‬‬‬.

برخلاف این باور اشتباه ، تگ کلمات کلیدی در این دهه هیچ اهمیتی ندارد. در واقع سوال اصلی این است‫ که چه کسی از تگ متا‬‬ استفاده میکند !

لینک جوس(link juice): زمانی که یک صفحه ی اینترنتی به هر کدام از مقاله ها و یا صفحه اصلی وب سایت شما لینک دهد، لینک جوس عبور می دهد.

مقالات آموزشی سئو سایت

این پیش از دورانی بود‬ که دارندگان وب سایت برای پیشی‬ گرفتن از رقبا چندین کلیدواژه را‬ را در تگ ها میگذاشتند بدون توجه‬ به ارتباط یا عدم ارتباط آنها‬.

بکلینک رایگان قوی

این تغییر در ظاهر آن باعث‫ میشود که چشم در بالا و‬ پایین صفحه حرکت کند و‬ ما میخواهیم مردم را متقاعد کنیم‬ تا بر لینک کلیک نمایند ، بنابراین متا تگ توضیح‬ برای جلب بازدید کننده به کار میرود‬.

تگ‬ متا کلیدواژه ها اهمیت چندانی ندارد‬ ، این ممکن است شما را متعجب‬ کرده باشد ، چون اکثر افراد فکر میکنند که‬ سئو اساسش تگ متا کلیدواژه ها‬ می باشد و اگر کلیدواژه های جادویی را انتخاب کنید‬ و در تگ متا کلیدواژه ها‬ قرار دهید به هدفتان میرسید‬.

بررسی وضعیت سایت

متا تگ ها و یا به اصطلاح متا دیتا Meta Data ، اطلاعات تکمیلی صفحات وب شما می باشند و توسط بازدید کنندگان قابل رویت نیستند. اگر به ربات های موتورهای جستجو بگویید که تنها محتواهای کاربردی شما را چک کنند، ربات ها سایت شما را تنها بر اساس این محتواها بررسی و ایندکس می کنند.

All In One Seo Pack Pro

برای ذخیره کردن این اطلاعات تنها با یک کلیک می توانید تمام صفحات Google مدنظرتان را در یک فایل اکسل ذخیره کنید.

بک لینک خارجی

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مشاوره سئو.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *