رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها توسط الکسا

یکی از مهمترین گزارشات الکسا مربوط به فرار بازدیدکننده پس از مشاهده صفحه اول یا ترک سایت توسط بازدیدکننده پس از جستجو در موتور جستجو و کلیک روی لینک سایت میباشد .

روش های افزایش واقعی رتبه الکسا

بهنگام لود اولیه صفحه وب (initial load)، مرورگر تصویر قلابی (fake) را مشاهده می کند و در نتیجه فقط آنرا لود می کند. به عنوان مثال در افزونهی اختصاصی mangools، میتوانید این ویژگی را برای تمام لینکهای خروجی از وبسایت و همچنین لینکهای ورودی به وبسایت خود مشاهده کنید.

برای مثال می توانید یک پست منتشر کنید و از مخاطبان بخواهید که در بخش نظرات یا در استوری پیج خودشان یا حتی در پست اینستاگرام یا توئیتر یک پست در مورد سایت یا برند مشاوره سئو شما منتشر کنند.

رپورتاژ آگهی سئو

منظور این است بازدید کنندگانی را هدف قرار دهید که مخاطبان اصلی سایت هستند و قرار است از شما خرید کنند.

این رایج ترین راه حل است. یکی از روش هایی که به طور عمده از منشن بدون لینک استفاده می شود، نام بردن از برند یا محصولات در شبکه های اجتماعی است.

اما سوال مهم این است پس چرا صحبت از منشن بدون لینک این جا مطرح شده است؟ اما در روش لینک بدون منشن این خطرات وجود ندارد.

کتاب آموزش گوگل آنالیتیکس

چگونه با تکنیک لینک بدون منشن سایت را سئو کنیم؟ هر چه تعداد بک لینک های سایت بیشتر باشد، اعتبار سایت هم افزایش می یابد.

بسیاری از سئوکاران برای دور زدن الگوریتم های گوگل هنوز هم از روش های سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه استفاده می کنند تا رتبه سایت آن ها حداقل برای مدتی افزایش یابد.

سایت کلمات کلیدی

زمانی که صحبت از منشن بدون لینک می شود، بعضی از افراد گمان می کنند فقط مهم این است که در وب سایت دیگران اسمی از برند شما گفته شود.

دانلود افزونه Google Xml Sitemaps برای وردپرس

منطق لینک بدون منشن مثل همان منطق لینک سازی خارجی (بک لینک) است. هر چه در سطح وب منشن های بدون لینک بیشتری داشته باشید گوگل متوجه محبوبیت و اعتبار محتوای سایت از دیدگاه کاربران می شود.

همان طور که در تعریف منشن بدون لینک گفته شد، هر اشاره ای که در متن سایت دیگر از محتوای سایت، نام سایت یا خدمات به سایت شما شود، گوگل متوجه اهمیت و محبوبیت این موضوع می شود.

افزایش رتبه الکسا

برای مثال در مورد مقاله ای که مرتبط با موضوع سایت است اشاره کنید و از مخاطبان بخواهید که برای خواندن کل مقاله به سایت مورد نظرتان اشاره کنند.

اما چرا؟ گوگل زمانی که می بیند سایت های دیگر که به ویژه سایت هایی که موضوع مرتبط با سایت شما دارند، به شما لینک داده اند، متوجه اهمیت تولید محتوای کاربردی سایت و اعتبار آن می شود.

استفاده از این روش به تنهایی کمک کننده در بهبود سئو سایت نیست، بلکه هنوز لینک سازی خارجی (بک لینک) هنوز هم مثل قبل تاثیر زیادی دارد. این ابزار به نمایش تمام پارامترهای مورد استفاده در سایت می پردازد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *