تاثیرگذارترین راهکارهای سئو

مثلا اگر به کوئریهای مرتبط با سئو (SEO) نیاز داشتید که در دستگاههای موبایل نمایش داده شده است، یک فیلتر اضافه میکنید که شامل کوئری «سئو» در دستگاه موبایل باشد.

نمایش پیج رنک گوگل

Google Analytics حتی به شما کمک می کند تعداد دفعاتی که کسی یک کوئری را جستجو کرده است، مشاهده کنید. رو گزینهی «New» در کنار فیلتر تاریخ (Date) کلیک کنید تا بتوانید ۵ مدل فیلتر را در گوگل سرچ کنسول فعال کنید که شامل کوئری (query)، صفحه (page)، کشور (country)، دستگاه (device) و ظاهر جستوجو (search appearance) میشود.

پس وضعیت میانگین، ۱.۵ میشود (با فرض اینکه برای هیچ کوئری دیگری در رنک گوگل قرار نگیرد). برای اینکه تأثیر به حساب آید، نیازی نیست که کاربر، صفحهی نتایج جستوجو را بالا و پایین کند.

اگر کاربر روی یک لینک کلیک کند، سپس دکمهی بازگشت را انتخاب کند و دوباره روی همان لینک کلیک کند، باز هم «یک» کلیک محسوب میشود؛ اما اگر روی لینک دیگری کلیک کند، دو کلیک شمرده میشود.

بک لینک Backlink یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر است و هرچه لینک بیشتری به سایت شما ارسال شود سایت محبوب تری خواهید داشت. دلایل بسیاری برای مشاهده این هشدار وجود دارد که معمول ترین آنها درخواست پسورد برای مشاهده صفحه مورد نظر یا استفاده از متاتگ robots یا robots.txt برای عدم دسترسی خزنده های گوگل به لینک مشاوره سئو مورد نظر است.

Keyword (by relevance): اینها لیست کلیدواژه هایی هستند که از نظر گوگل مرتبط ترین واژه به کلمات کلیدی Search Term می باشند. این فیلترها بسیار بهدردبخور هستند؛ اما اگر شروع به استفاده از آنها کنید، کمی گیجکننده میشوند.

بهتر است کمی با این فیلترها بازی کنید تا دستتان بیاید که چه امکاناتی در این قسمت در اختیار دارید.

کاهش رتبه سایت

این فیلترها میتوانند با هم همراه شوند. این مسأله در مورد نتایجی که به عنوان تبلیغ نمایش داده میشود هم صادق است. 4-بخش چهارم تصویر بالا به ما سایت های مشابه این سایت را نمایش می دهند حالا سوال این است که الکسا چگونه متوجه می شود که سایت های مشابه کدام هستند ؟

سایت بک لینکو

لازم به ذکر است که اگر محتوا طولانی باشد و کیفیت مناسب را نداشته باشد، نتیجه عکس داده و کاربر حوصله مطالعه کل مقاله را نخواهد داشت و ترجیح میدهد که از سایت خارج شده و وارد سایت دیگر شود، پس هیچ وقت کیفیت را فدای حجم مقاله نکنید.

وقتی که وارد قسمت Performance گوگل کنسول میشوید، اطلاعات فوق در رابطه با کل سایت برای شما به نمایش داده میشوند. اگر مطالب شما در ۲۰ جستوجو نمایش داده شود و ۱۰ کلیک دریافت کند، نرخ CTR سایت شما، ۵۰ درصد خواهد بود.

بیشتر تلاش ها و هزینه هایی که مدیران سایت ها برای بهینه سازی و سئو سایت خود می کنند، بیشتر به منظور افزایش رتبه سایت در گوگل و قرار گرفتن آن در رتبه اول متناظر با کلمات کلیدی کسب وکارشان است تا در نهایت بتوانند به فروش بیشتری دست پیدا کنند، شما می توانید مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *