بهینه سازی تصاویر در وردپرس ؛ آموزش پیشرفته وردپرس قسمت پنجم

افزونه Imsanity به شما این امکان را میدهد تا حجم تصاویر بزرگ را در وردپرس تغییر دهید. در اغلب موارد، تغییر مسیر 301 بهترین روش برای اجرای تغییرات در یک وب سایت است.

افزونه بهینه سازی تصاویر Wp Smush

از آنجایی که اساسا تعیین کردن این که آیا موتورهای جستجو یک صفحه را به عنوان سازگار با نسخه 1.1 شناسایی کرده اند یا خیر غیرممکن است، معمولا بهتر است از یک تغییر مسیر 302 برای محتوایی که به طور موقت نقل مکان شده استفاده شود.

نمایش بک لینک های سایت

افزونه سئو تصاویر وردپرس به طور خودکار به تصاویر سایت شما تگ alt و title اضافه میکند، تگ alt در واقع به عکس های موجود در شما هویت میدهد و به موتورهای جستجو اعلام میکند یک عکس مربوط به چه موضوعی است، در نتیجه آن عکس با توجه به مشخصه alt در قسمت images جستجو گوگل یا سایر موتورهای جستجو در مکان مناسبی قرار میگیرد که نتیجه آن بازدید و رتبه بهتر برای سایت شما هست.

در غیر این صورت امکان انتقال وجود نخواهد داشت. برخی از کارکنان گوگل اظهار کرده اند که مواردی وجود دارد که 301 و 302 به صورت مشابه عمل می نمایند، اما ما بر اساس تجارب ما زمانی که یک لینک به صورت دائم تغییر مسیر داده می شد، ایمن ترین راه برای اطمینان از اینکه هم موتورهای جستجو و هم مرورگر ها از همه مزایای این نوع بهرهمند شوند، استفاده از 301 برای هدایت URL ها است.

ثبت سایت در وبمستر جدید

تنها استثنا در این مورد زمانی است که محتوا واقعا به صورت موقت انتقال داده شده و قبل از آن سازگازی سرور سایت با نسخه 1.1 توسط موتورهای جستجو شناسایی شده باشد(به عنوان نمونه در حین تعمیر و نگهداری سایت).

توجه داشته باشید که هنگام انتقال یک صفحه از یک URL به آدرس یک جدید، موتورهای جستجو مدت زمانی را برای پی بردن به وضعیت 301، شناسایی آن و انتقال اعتبار به صفحه جدید با توجه به رتبه بندی و سوابق گذشته نیاز دارند.

افزونه بهینه سازی تصاویر

انتقال محتوا زمانی که دامنه سایت تغییر یابد و یا محتوا از یک دامنه به دامنه دیگر منتقل شود یپیچیده تر می شود.

افزونه الکسا فایرفاکس

این گزینه ها تنها زمانی جایگزین خوبی هستند که وب مستر به طور هدفمند قصد ندارد رتبه بندی صفحه قدیمی را به صفحه جدید منتقل نمایید. در صفحه ای که نمایش داده میشود، آدرس نقشه سایت را وارد کنید.

Meta Refresh یک نوع تغییر مسیر می باشد که به جای سطح سرور، در سطح صفحه اجرا می شود.این روش معمولا کندتر بوده و به عنوان یک تکنیک SEO توصیه نمی گردد.

فروش دامنه اتوریتی دار

301 به کد وضعیت HTTP برای این نوع تغییر مسیر اشاره دارد. تغییر مسیر 307 جانشین 302 در HTTP 1.1 گردیده که در برخی موارد این کد مشابه 302 رفتار می کند اما بهترین کار در بیشتر موارد استفاده از کد 301 است.

اینترنت بر روی یک پروتکل تحت عنوان (HyperText Transfer Protocol (HTTP اجرا می شود که نحوه کار URL ها را مشخص می کند که دو نسخه اصلی 1.0 و 1.1 دارد.در نسخه اول، 302 به عنوان کد وضعیت “Moved Temporarily” معرفی شد که در نسخه 1.1 به معنای “Found” تغییر یافته است.

هنگام انجام این کار حفظ ارزش SEO اهمیت فوق العاده ای دارد. گزینه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد، اما به طور کلی، تغییر مسیر 301 هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو ترجیح داده میشود.

اولین نمونه رایج این کار با یک سناریوی ساده انجام می شود: یک URL که نیاز به هدایت به آدرس دیگری برای همیشه دارد. برای این کار از قسمت فرم خرید ریپل در صفحه معاملات اقدام میکنیم.

این نوع تغییر مسیر ها قالبا با یک شمارشگر معکوس پنج ثانيه با متن «اگر در عرض پنج ثانیه منتقل نشدید، اينجا را کليک کنيد» همراه هستند. 301 redirect یک تغییر مسیر دائمی است که بین 90 تا ٪99 از امتیازهای یک لینک (امتیاز رتبه بندی) را به صفحه هدایت شده انتقال می دهد.

آموزش پیشرفته سئو

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مشاوره سئو دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *