افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود رتبه

آموزش سئو با هدف آگاهی بخشی و اطلاعرسانی در خصوص بهدست آوردن برترین رتبههای نتایج جستجو، افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی و نمایش هرچه بیشتر صفحات وب سایت در موتورهای جستجو ارائه میشود.

ساخت سایت مپ رایگان

ظهور تلفنهای هوشمند تغییر زیادی در نحوه گردآوری اطلاعات و جستجو در دنیای اینترنت بوجود آورد.

متا تگ viewport meta tag viewport در ابتدا توسط شرکت اپل معرفی شد و اطلاعات مفیدی در مورد ابعاد صفحه وب سایت و نحوه زوم وب سایت به مرورگر می دهد.

برای مدیریت نحوه ذخیره کردن صفحات در مرورگر کاربران ، از این متاتگ استفاده می شود. با افزایش ترافیک و اضافه کردن محتوا به سایت، رتبه و جایگاه شما به تدریج بهبود پیدا خواهد کرد.

تعداد متاتگ ها به مواردی که ذکر شد محدود نمی شود و بسته به نیاز وب مستر می توان از هر کدام از آن ها استفاده کرد ولی مهم ترین آن ها زبان ساختاری ، کلمات کلیدی و توضیحات می باشد که برای به دست آوردن نتیجه بهتر در موتورهای جستجو استفاده از آن ها ضروری می باشد.

بررسی سئو سایت رایگان

عنوان سئو یا تگ title در هیچ کجای صفحه به کاربر نمایش داده نمیشود ولی هنگامی که ربات های گوگل مقاله شما را بررسی میکنند از این متن برای نمایش سایت شما در نتایج جستجو مشاوره سئو استفاده خواهند کرد.

متن جایگزین در وردپرس

به عنوان مثال با بارگذاری این صفحه از سایت رادزاد، یک بار تصاویر آن در مرورگر شما ذخیره شده و در مراجعات بعدی نیازی به دانلود مجدد آنها نیست. البته همه ربات ها از این متاتگ پیروی نمی کنند مانند ربات گوگل که در ادامه توضیح خواهیم داد ، اما بد نیست که در صفحه اول سایت خود آن را استفاده کنید.

توضیحات متا اغلب برای موتورهای جستجو نوشته می شود که در هنگام ظاهر شدن صفحه مورد نظر در صفحه نتایج موتورهای جستجو توضیح مختصری را به بازدید کننده ارائه نماید.

توضیحات متا ( Meta Description ) یکسری توضیحات بوده که به توصیف صفحه وب می پردازد. و آدرس نقشه سایت خودتان را در صفحه بعدی اضافه کنید و همین طور در صفحه بعدی گزینه را ADD زده و نقشه سایت را اضافه نمایید و کد Meta داده شده را در بخش Head سایت خود قرار دهید و در انتها گزینه Verify را بزنید.

میتوانید کلمات خود را در این سایت جستوجو کنید و یا با کلیک بر روی create or upload new list در نسخه pro لیست خود را در حسابتان قرار دهید.

سرمایه گذاری در کانادا

تگ های توضیحات متا برای رتبه بندی موتورهای جستجو آنچنان اهمیتی ندارند ولی این تگ ها در کلیک کردن کاربر در صفحه نتایج موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای دارد و هر چقدر تعداد این کلیک ها بیشتر باشد می تواند صفحه مورد نظر در جایگاه بالاتری در صفحه نتایج قرار گیرد و از نظر موتورهای جستجو این بدان معنا است که این توضیحات متا بقدر کافی مفید بوده است که توانسته بازدیدکننده را بسمت خود جلب نماید تا روی آن کلیک کند.

بطور متوسط طول بهینه جهت نوشتن توضیحات متا 155 کاراکتر است. وظیفه توضیحات متا در واقع تبلیغ صفحه مورد نظر در صفحه نتایج موتورهای جستجو است.

ثبت سایت در الکسا

در دستور پایین به ربات ها خواهید گفت که صفحه شما را در لیست جستجو ذخیره کرده و از لینک های موجود در آن پیروی کنند. با توجه به عبارت موجود در قسمت content، رفتار ربات هایی که از این متاتگ پیروی می کنند نسبت به صفحه و لینک های آن متفاوت خواهد بود در واقع به ربات ها خواهید گفت که صفحه شما را index ذخیره شدن در لیست جستجو کرده و از لینک های موجود در آن پیروی follow کنند.

سئو وب سایت Itroz

این متاتگ کاملا اختیاری می باشد و تاثیر چندانی در رتبه و عملکرد سایتتان در موتورهای جستجو ندارد.

با پایین آوردن رتبه الکسا بازاریابی برای دریافت تبلیغات بسیار ساده تر خواهد بود.ربات های افزایش ترافیک میتوانند رتبه گوگل سایت را تحت تاثیر قرار دهند. اگر به خوبی از این تگ استفاده نشود ، صفحات وب سایت در گوشی های موبایل به درستی نمایش داده نمی شود.

بنابراین با توجه به توضیحات داده شده ، استفاده از این متاتگ ها توصیه می گردد. بر اساس آپدیت الگوریتم پنگوئن ، اگر سایت شما در حال ضربه خوردن باشد این ابزار قادر است به کمک شما بیاید زیرا می توانید همه جزئیات لینک هایی که با عنوان های غیر مرتبط به سایت شما داده شده است را شناسایی کنید.

بیشتر از دو پاراگراف به هیچ عنوان استفاده شود . در موتور جستجوگر یاهو از این متاتگ ها به عنوان یکی از فاکتورهای مورد استفاده برای رتبه بندی وبسایت ها استفاده می گردد.

آنالیز سئو وب سایت

نکته قابل توجه: استفاده از تگ توضیحات از اسپایدر گوگل درخواست می کند توضیحات وارد شده توسط کاربر را در گوگل نمایش دهد ولی اگر صفحه مدنظر تگ توضیحات نداشته باشد، اسپایدر گوگل قسمتی از متن مرتبط با کلمه جستجو شده را به کاربر نمایش خواهد داد.

بیشتر از این مقدار طول ممکن است توسط موتورهای جستجو متن مورد نظر بریده (Crop ) شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *