آموزش کامل ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز و گوگل آنالیتیکس

سوال مهمی که این روزها همه میپرسند اینه که بهترین افزونه سئو (SEO) برای وردپرس چیست؟ وب24 دوره های تخصصی آموزش سئو و بهینه سازی سایت را برای اولین بار در ایران به منظور گسترش علم SEO و ترویج بیشتر آن در وب فارسی برگزار می کند.

بالا بردن رتبه سایت در گوگل رایگان

لایت هاوس (light house) نیز افزونهای است که روی کروم نصب میشود و دید جامعی در مورد عملکرد سایتتان از نظر seo ارائه میدهد. با وجود سایتهای اسپم که از صفحات کم محتوا سوءاستفاده کردهاند، داشتن یک صفحه با محتوای حجیم نکته خوبی است ولی حجم بالای مطلب مساوی با کیفیت بالای مطلب نیست.

آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت

تعداد لینکهای داخل صفحه: این که گوگل بداند لینکهای خروجی از یک سایت طبیعی هستند یا خیر، توسط فاکتورهای زیادی مشخص میشود. ایدههای کلمات کلیدی را بر اساس کلمات، عبارات یا نشانی اینترنتی مربوط به شغل خود دریافت کنید یا میتوانید از لیست کلمات کلیدی موجود خود استفاده کرده و دادههای مربوط به آن شامل میانگین حجم جستجوی سال گذشته و تعداد مورد انتظار کلیک و تعداد دفعات بازدید برای سی روز آینده را به دست آورید.

افزایش رنک رایگان

کلمات کلیدی ، کلمات یا عبارات مهم هستند که به احتمال زیاد کاربران به دنبال جستجوی آنها در اینترنت هستند ولی توضیحات متا برای سایت در واقع شرح مختصری از آنچه در محتوا مشاوره سئو گفته شده است.

البته گستردگی خدمات کنسول به پای گوگل آنالتیکس نمیرسد ولی بدون شک ابزاری است که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد.

ستاره شدن در گوگل

یکی از بهترین و معروفترین ابزارهای تحلیل و انتخاب کلیدواژه، بدون شک گوگل ترندز است. این وبسایت علاوه بر اینکه سرعت سایت را میسنجد، مشکلاتی که باعث افت سرعت آن شده است را نیز برای شما فهرست میکند.

گوگل کنسول نیز یکی دیگر از خدمات گوگل برای مدیران وبسایتهاست. این یکی به معنای تعداد کاربران انسانی است که بر روی صفحات سایت شما کلیک کردهاند. این کلمه به معنی تعداد دفعاتی است که یک مرورگر وب فایلی از سایت شما را فراخوانی کرده است.

سایت شما می تواند برای هر صفحه خود عنوانی منحصر به فرد داشته باشد،اما چنانچه صفحات سایت هر یک چند عنوان داشته باشد،خود تاثیری بسزا بر روی آمار بازدید شما و نتایج موتورهای جستجو خواهد داشت.

فچ از گوگل

بیشتر این روشها توسط موتورهای جستجو منع میشوند و معمولا شاخص گذاری نمیشوند. به عبارت دیگه، اگه یک صفحه با دو کلمه کلیدی در نتایج جستجو ظاهر میشه که مثلاً برای یک کوئری در رتبه 1 و برای کوئری دیگه ای در رتبه 51 قرار میگیره، عددی که در فهرست زبانه Pages میبینید، 26خواهد بود.

راهکاری های سئو

یک سری ابزارهای آنالیز به نام بک لینک چکر وجود دارند که کافی است آدرس سایت خود یا حتی سایت رقیبتان را به آنها بدهید. یکی از مهمترین ابزار تحلیل و آنالیز سئو سایت، گوگل آنالتیکس است.

آموزش سئو حرفه ای

یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی که بخشی از خدمات Google Ads است. میتوانید از دو طریق از این ابزار استفاده کنید.

کمپینهای تبلیغاتیتان را دنبال کنید و میزان پیشرفتشان را بسنجید. به این ترتیب میتوانید متوجه شوید مشتریان هدف 43 شما اخیراً به دنبال چه مطالبی بودهاند و به چه چیزهایی بیشتر علاقه دارند.

استفاده از تگ H1

با استفاده از گوگل ترندز میتوانید به مهمترین کلمات کلیدی که در یک بازه زمانی مشخص توسط مردم یک منطقه خاص سرچ شدهاند پی ببرید. ترافیک سایتتان و منبع آن را در بازههای زمانی دلخواه مشاهده کنید.

ثبت سایت در وب مستر

علاوه بر این، سایت گوگل ادوردز میتواند منبع بسیار خوبی برای پیدا کردن کلیدواژههای پر سرچ باشد. البته استفاده از این منبع غنی رایگان نیست. در گروه نشان تیم آنالیز و مشاوره برای تولید سایت به صورت رایگان انجام میشود .

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *